Javno predstavljanje rezultata projekta na Vijeću studenata Filozofskog fakulteta: ankete alumna

Javno su predstavljeni rezultati projekta ankete alumna na Vijeću studenata Filozofskog fakulteta u Zagrebu u srijedu, 9. ožujka 2022. Rezultate je predstavio voditelj projekta izv. prof. dr. sc. Dragan Bagić.

U istraživanje je bilo uključeno 2266 bivših studenata koji su od početka 2014. do kraja 2019. godine završili neki od 47 diplomskih studija ovog fakulteta.

Rezultati istraživanja o radnim karijerama bivših studenata Filozofskog fakulteta u Zagrebu pokazali su da alumni Filozofskog fakulteta prvi posao nalaze u roku od pet mjeseci nakon završetka studija, a u prosjeku imaju iznadprosječne prihode u odnosu na prosječnu neto plaću u Hrvatskoj.